Események betöltése

Esemény címkék:
Helyszín
Település neve: Simontornyai Vár
Cím: Simontornya, Vár tér 10.
Simontornya,

+ Google Térkép
Szervező
Szervező: Máté Imréné

A Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ (SZNM MOKK),
és a Simontornyai Vár meghívja Önt
a „Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek”
EFOP-3.3.3-VEKOP-16-2016-00001 projekt keretében megrendezésre kerülő
helyi szakmai napra

Időpont: 2019. október 17. 14.30.

Helyszín: Simontornyai Vár Simontornya, Vár tér 10.

A múzeumok társadalmi szerepének erősítését segítő mintaprojektekről lesz szó Tolna megyei múzeumi koordinátorunk, Máté Imréné rendezvényén.

A Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek című projekt keretében elindított mintaprojektek, olyan adaptálható jó gyakorlatok, amik más muzeális és köznevelési intézmény számára is hasznosíthatóak. A köznevelési intézmények közötti szakmai, oktatási-nevelési együttműködést ösztönözhetik, erősíthetik, elmélyíthetik. Fontos feladat a köznevelési intézmények figyelmének felhívása a múzeumok formális oktatást segítő, valamint a nem formális és informális tanulást biztosító kínálatának igénybevételére, külön hangsúlyozva az óvodások múzeumlátogatásának lehetőségeit.

Program:

14.00 –14.30 Érkezés, regisztráció
14.30 –14.40 Köszöntőt mond Máté Imréné Tolna megyei koordinátor
14.40 –15.00 A múzeumok társadalmi szerepének erősítését segítő mintaprojektek ismertetése – Fülöp Andrea, SZNM – MOKK
15.00 –15.20 Óvodásokkal a múzeumban – Csóka Anita óvodavezető Vak Bottyán Óvoda, Simontornya
15:20 –15.40 Páratlan. Lépésről lépésre egy ismeretlen ismerőssel – Új mintaprojekt bevezetése a Simontornyai Várban – Máté Imréné Tolna megyei koordinátor
15:40 – 16.00 Kérdések, hozzászólások az elhangzott témákhoz

Máté Imréné