Címlap / Hírek

Múzeumok a pedagógusokért – országos projektbemutató körút pedagógusok részére

A MOKK által koordinált országos múzeumi koordinátori hálózat bevonásával 19 vidéki és 2 fővárosi helyszínen zajló rendezvénysorozatra a tananyag elsajátítását megkönnyítő, illetve az iskolán kívüli tanulást elősegítő, szórakoztatva tanító múzeumi tanulási módszerek iránt érdeklődő pedagógusokat várja a MOKK.

Múzeumi szakmai nap egzotikus hangszerek bűvöletében

Különleges intézmény adott helyszínt a kecskeméti múzeumi szakemberek soron következő szakmai konzultációjának. Ezúttal a rendezvény a nem mindennapi hangszereket összegyűjtő és bemutató Leskowsky Hangszergyűjteményben valósulhatott meg.

Civilekkel szakszerűen – Somogy megyei önkéntes programok

A Marcali Múzeum 2018. június 27-én két somogy megyei múzeumi koordinátor által szervezett szakmai napnak adott otthont. A délelőtt folyamán Vidák Tünde Műtárgyvédelem és önkéntesség című rendezvényét láthattuk, délután pedig Simonné Lechner Judit „A közös jó érdekében…” önkéntesség a múzeumokban című programja következett.

Múzeumi és könyvtári szakemberek együtt, egymás mellett

Közös regionális találkozót tartottak múzeumi koordinátorok és könyvtári szakemberek 2018. június 18-án Hajdúnánáson a Móricz Pál Városi Könyvtár és Helytörténeti Gyűjtemény és a Bihari Múzeum közös szervezésében.

Több száz múzeumi programból válogathatunk

Az osztálykirándulásokon túl is van élet a múzeumokban? A Múzeumi a’ la carte szerint igen! Az online adatbázis ugyanis tálcán, illetve a mai igényekhez igazodva online kínál a pedagógusok számára aktuális információkat több mint 200 hazai muzeális intézmény múzeumpedagógiai és kiállítási kínálatáról. Így a nyári vakáció programjait is könnyebb megszervezni.

A korai iskolaelhagyás mérséklését segítő múzeumi jó gyakorlatokból tartottak szakmai napot Kecskeméten

A MOKK Bács-Kiskun megyei koordinátorának, Merinu Évának a szervezésében került sor szakmai napra a Cifrapalotában 2018. május 14-én délelőtt.
A programra érkezett múzeumi szakemberek, múzeumpedagógusok olyan fontos témát jártak körül,
amely az elmúlt években kiemelt szerepet kapott a kulturális intézmények életében.