02. „Koordinátornak lenni jó!”

E hírlevél fókuszában a múzeumi koordinátorok és az általuk alkotott koordinátori hálózat létrejöttének és működésének bemutatása áll. Joó Emese budapesti múzeumi koordinátor, a Néprajzi Múzeum múzeumpedagógusa a múzeumi koordinátorok egymás közötti együttműködéséről, az emberi és a szakmai kapcsolatokról, valamint a hálózati működésből fakadó előnyökről és azok gyakorlati jelentőségéről szól.

Dr. Bereczki Ibolya, a projekt szakmai vezetője, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum ágazati feladatokért felelős főigazgató-helyettese a projekt első évében jelentősen továbbfejlesztett, ma már 41 fővel működő, az ország valamennyi megyéjében jelen lévő múzeumi koordinátori hálózat létrejöttét, alapvető céljait, tevékenységét és ágazati jelentőségét mutatja be. Vidák Tünde múzeumi koordinátor – egyben a Marcali Múzeum igazgatója – a koordinátori tevékenység sokszínűségéről, az általa is rendszeresen végzett tevékenységekről, valamint a személyes ismeretségeken és kapcsolatokon alapuló együttműködésekről beszél.