08. Múzeumok a pedagógusokért országos körút

21 állomásból álló országos rendezvénysorozat vette kezdetét 2018. szeptember 10-én a Petőfi Irodalmi Múzeumban a „Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek” című, EFOP-3.3.3.-VEKOP-16-2016-00001 azonosítószámú projekt „A mi múzeumunk” című múzeumi komponenséhez kapcsolódóan.

A hazai múzeumi szféra fejlesztését megvalósító projekt pedagógusokat támogató eredményeit és fejlesztéseit, kiemelten a Múzeumi à la carte adatbázist 2 fővárosi és 19 vidéki helyszínen bemutató körút 2018. szeptember 10. és október 12. között valósul meg a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ (MOKK) és a múzeumi koordinátori hálózatának szervezésében.

A videóban Nagy Magdolna projektmenedzser, a MOKK megbízott igazgatója és Sóki Diána, a Petőfi Irodalmi Múzeum múzeumpedagógusa, egyben a MOKK egyik budapesti múzeumi koordinátora nyilatkoznak a projektbemutató körúttal, a nyitórendezvénnyel és a múzeumpedagógiai adatbázissal kapcsolatban