Megújult a Múzeumi àla carte

Válogasson a múzeumi àla carte által kínált programokból: www.muzeumiprogram.hu

Az osztálykirándulásokon túl is van élet a múzeumokban? A Múzeumi a’ la carte szerint igen! Az online adatbázis ugyanis tálcán, illetve a mai igényekhez igazodva online kínál a pedagógusok számára aktuális információkat több mint 200 hazai muzeális intézmény múzeumpedagógiai és kiállítási kínálatáról. Így a nyári vakáció programjait is könnyebb megszervezni.

A www.mokk.skanzen.hu honlapon elérhető, okostelefonra optimalizált, akadálymentesített Múzeumi a’ la carte-ot a „Múzeumok Mindenkinek” program nevű TÁMOP-os projekt keretében fejlesztette ki a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ (MOKK).

Az online adatbázis, mely indulása óta rengeteg múzeumpedagógiai foglalkozáshoz és kiállításhoz kapcsolódó információt gyűjtött össze, a hazai múzeumok közreműködésének köszönhetően folyamatosan bővül. Jelenleg 938 kiállításról és 2657 múzeumpedagógiai foglalkozásról találhatunk egy helyen információt.

A különböző szempontok (régió, település, kapcsolódó tantárgy vagy tematika, korcsoport, múzeumpedagógiai foglalkozás vagy kiállítás típusa) szerint szűrhető Múzeumi a’la carte az első olyan, és jelenleg is egyedülálló adatbázis, amely dedikáltan a pedagógusoknak nyújt segítséget az iskolai osztályok múzeumi látogatásainak előzetes megtervezéséhez, ezen kívül a muzeális intézmények nyári táborait és iskolai közösségi szolgálatot teljesítő diákoknak szóló ajánlatait is listázza.