11. Múzeumi és könyvtári hálózatok találkozója a Skanzenben

A projekt két komponense által működtetett hálózatok, a múzeumi koordinátorok és könyvtári szaktanácsadók éves találkozójára 2018. december 3-án került sor a szentendrei Skanzenben.

A hírelvél XI. számában Dr.Cseri Miklós a Szabadtéri Néprajzi Múzeum főigazgatója elmondja, hogy a kulturális intézményhálózat két legfontosabb intézménye, a könyvtár és a múzeum kapta azt a feladatot, hogy munkatársaikat felkészítsék arra, hogy válaszolni tudjanak az új társadalmi kihívásokra, ezzel is elősegítve a a köznevelés esélyteremtő szerepének és hátránykompenzációs képességének erősítését.

Dr. Fodor Péter a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár főigazgatója a könyvtári komponens feladatairól és céljairól beszélt.

Tóth Judit a szaktanácsadó hálózat csoportvezetője hangsúlyozta, hogy a közös cél elérése érdekében elengedhetetlen a szoros együttműködés a hálózatok között.

Bolyácz Róbert koordinátori csoportvezető a találkozó adta tapasztalatcsere lehetőségeiről és fontosságáról beszél a videóban.