Csizmaziáné Lipták Mária (koordinátori tanácsadó)

Móra Ferenc Múzeum Szeged

Szeged, 2017-ig Csongrád megyében múzeumi koordinátor

1970-ben a szegedi József Attila Tudományegyetemen magyar-orosz szakos középiskolai tanári diplomát, 1980-ban az ELTE-n népművelői diplomát kaptam.  1978-2006 között a Móra Ferenc Múzeumban a Közművelődési Osztály vezetője voltam. A kiállítások szervezése mellett számos sorozattal (Beszélgetés kortárs tudósokkal, Beszélgetés kortárs művészekkel, Akadémikusok nyakkendő nélkül), koncertekkel, könyvbemutatókkal, raktárbemutatókkal igyekeztem a múzeumot bekapcsolni Szeged kulturális vérkeringésébe.  2005-2008 között a NKÖM felkérésére a múzeumi népművelés országos szakfelügyelője voltam, nyolc megye – köztünk régiónk megyéi – és néhány országos múzeum munkájának a felügyelete és szakmai segítése volt a feladatom.

magyar-orosz szakos tanár

Oktatói tevékenység

• Hálózatosodás és együttműködés az iskolán kívüli szervezett tanulásban (HIK 30)