Szabó Sarolta dr.

Sóstói Múzeumfalu

Sóstófürdő, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye

Tanulmányaimat a Kossuth Lajos Tudományegyetem történelem-néprajz szakán végeztem, ugyanitt 1990-ben egyetemi doktori, 1996-ban PhD fokozatot szereztem.
1980-tól dolgozom a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Múzeumok Igazgatósága alkalmazásában. Etnográfus muzeológusként a Jósa András Múzeumban kezdtem, majd a megyei múzeum teljes néprajzi anyagának a Sóstói Múzeumfaluba történő kiköltöztetése után 1993-tól ott folytattam tevékenységemet. 2004-2008 között megyei múzeumigazgató-helyettesként ismét a Jósa András Múzeumban dolgoztam, 2008. július 1-jétől a Báthori István Múzeum (Nyírbátor) vezetője voltam.
Muzeológusként a Sóstói Múzeumfaluban munkám jelentős részét közönségkapcsolati tevékenység tette ki (tárlatvezetés, múzeumi óra tartása, múzeumpedagógiai munkafüzet készítése, rendezvényeken való közreműködés). A Jósa András Múzeumban szakmai igazgatóhelyettesként feladataim közé tartozott a megyei múzeumi hálózat közművelődési tevékenységének összehangolása, segítése.
A nyírbátori Báthori István Múzeum vezetőjeként legfontosabb célom a múzeum közművelődési tevékenységének megújítása volt. A Báthori hagyományok ápolása, a helyi hagyományok felelevenítése, ébrentartása mellett új programok elindítása, a múzeumpedagógiai tevékenység erőteljesebbé tétele.

2015. májusától a Sóstói Múzeumfalu igazgatója vagyok.

etnográfus, muzeológus