Sziray Zsófia

Óbudai Múzeum

Budapest, Pest megye

Múzeumi pályafutásomat építész diplomám révén az Iparművészeti Múzeum épületéhez és design tematikájú kiállításaihoz kapcsolódó középiskolás foglalkozások kidolgozójaként kezdtem, és azóta is lelkes elkötelezettje vagyok a múzeumpedagógiának. 2012 és 2017 között a Kiscelli Múzeum közönségkapcsolati és múzeumpedagógus munkatársaként oktatási intézményekkel és múzeumokkal megvalósuló izgalmas együttműködésekben vettem részt és a múzeum közművelődési programjait szerveztem. 2011-ben művészet-terapeuta végzettséget szereztem a pécsi tudományegyetemen, és négy éven át tartottam múzeumi alkotó foglalkozásokat tanulásban vagy értelmileg akadályozott fiatalok számára. Különösen érdekelnek a múzeumi kiállításokban rejlő terápiás lehetőségek, a középiskolás diákokkal megvalósuló múzeumi együttműködések és a design tematikájú kiállítások múzeumpedagógiai lehetőségei.